Вітаю Вас, Гость
Історія школи
      Довгий час мешканці нашого краю, як і в більшості населених пунктах України, були людьми неосвідченими. Навчати своїх дітей могли тільки поміщики, купці, власники вінокурен, млинів, торгівельних лавок. Навчали дітей на дому наймані вчителі, які частіше мали низький рівень освіти, або люди духовного сану.
     Тільки в 1844 році у містечку Середина-Буда було відкрито однокласне міське приходське училище. Вчителів було двоє. Перша школа розташувалася у найманій хаті під крівлею з соломи, посередені були темні сіни з двома дверима.   

В 1912 році за клопотанням Середино-Будського міського загального управління було відкрито вище початкове училище, нижчий чотирьохкласний учбовий заклад після початкової трьохрічної школи.
  В 1922 році Середино-Будська школа ІІ ступеню була реорганізована в соціально-економічну профшколу. Головою ради став Мільченко О.Т.., а через рік школа стала семирічною, завідуючим якої став Кутирь Я.М. В 
 

 
1929 році семирічка реформується у школу колгоспної молоді (ШКМ) з відкриттям столярних та слюсарних майстерень при ній.
 
 
 
 
 
 
Згідно постанови ЦК ВКП(б) від 1934 року зміни у освіті відбулися і у нашому краю. У вересні 1934 року школа реорганізована у середню школу (десятирічку).
Середня школа спочатку знаходилася у будівлі двокласного училища по вулиці Север'янівській. У 1938 році для школи була здана нова двоповерхова будівля по вулиці Комуністичній, де знаходиться вона і зараз. Першим директором школи був Полікарп Іванович Чепелянський, а потім Матвій Іванович Буянов, завучем - Олександр Романович Заплаткін.
 
 
Перед Великою Вітчизняною війною у школах міста навчалося понад 2200 учнів та працювало 150 вчителів.
 У зв'язку з тимчасовою окупацією міста школа була закрита, а робота в ній призупинена. Тільки 5 вересня 1943 року Середина-Буда була визволена частинами Радянської армії. 20 вересня 1943 року розпочалися заняття молодших та середніх класів, а з 1 жовтня - для старшокласників середньої школи. Вже у 1951 році будівля школи по вулиці Комуністичній була відремонтована, до неї і перейшли діти разом з вчителями. Директором у цей час став колишній фронтовик, офіцер у відставці Кравченко Михайло Омелянович. При школі була відкрита вечірня середня школа робітничої молоді.
З жовтня 1963 року при Середино-Будській середній школі №1 була відкрита перша група продовженого дня для молодших дітей. Там після учбового процесу діти відпочивали, грали в ігри, займалися за інтересами, ходили на екскурсії і готували домашнє завдання. Так поки батьки працювали діти не тільки знаходилися під наглядом вчителя, а й творчо розвивалися, поглиблювали свої знання, пізнавали нове.
Завдяки шефам заводу СЗМО (директор Плашевський М.А.) та стараннями вчителів та учнів у 1984 році була здана та укомплектована двоповерхова будівля початкової школи з актовим залом.
 На 2014 рік школа зробила 76 випуски, випустила коло 6000 учнів.
Багато праці та зусиль вкладав кожний вчитель, кожний учень на протязі десятиліть в роботу школи, щоб школа була краща за всіх, попереду всіх. Щоб кожний випускник з гордістю міг сказати: "Я навчався в Середино-Будській школі №1". Особлива заслуга у піднятті авторитету школи належить директорам: Кравченко М.О., Бушману В.К., Богопольському Л.О., Плашевській Г.Г. Саме вони кожного дня піклувалися про школу, про її життя, благоустрій. Саме ці люди взяли на себе відповідальність очолити кращі педагогічні та учнівські колективи різних років навчання.
            Якщо ви бажаєте пізнати більше про нас - запрошуємо завітати до нас. Якщо ви знаєте більше або бажаєте нам допомогти - ми раді вас прийняти і вислухати. Запрошуємо вас поділитися інформацією, бо в школі тепер навчаються ваші діти та онуки. Їм не байдуже чим жила школа раніше, як і в яких умовах навчалися ви.