Вітаю Вас, Гость
Головна » 2017 » Жовтень » 27 » «ЛІСОВІ РОБІНЗОНИ»
13:36
«ЛІСОВІ РОБІНЗОНИ»

Шкільне лісництво – це добровільне об’єднання шкільної молоді, яке створюється з метою здобуття учнями теоретичних і практичних знань з основ лісівництва, дослідницької роботи, екологічного виховання та організації змістовного дозвілля на базі лісництв лісогосподарських підприємств.

Шкільне лісництво створюється на базі середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів різних типів, позашкільних навчальних установ (постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.1993 року №660).

Шкільне лісництво може бути стартовим майданчиком для проведення різних форм природоохоронної роботи в школах: створення екологічних стежок, проведення спостережень, екскурсій, експедицій, походів. Мета створення шкільного лісництва – плекати у дітей дбайливе ставлення до природи, розширювати і поглиблювати знання у галузі природничих наук, формувати практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві.

На базі Середино-Будської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 створено шкільне лісництво «Лісові робінзони» під керівництвом вчителя біології та екології Козлової Н.А.

«Лісові робінзони» - це учні 7-9 класів здійснили екскурсію до Кам’янського лісництва: прослухали лекцію про історію створення лісництва, ознайомилися з паспортом лісництва, правилами протипожежної безпеки, матеріальною базою. Побачили знаряддя праці роботи в лісі – плуги, культиватори, протипожежні пристрої. Також діти відвідали базу відпочинку, дізналися яким чином здійснюється охорона лісів, у чому полягає «романтика праці» лісників. «Картина, написана художником, стає визнаною тільки після смерті автора, так і лісники результати своєї праці можуть і не побачити при житті, тому що ліс росте довго. Для сосни треба 80 років, щоб її деревина стала сировиною для промисловості, а для дубу - більше 100 років» - про це розповів інженер охорони та захисту лісу державного підприємства «Середино-Будське лісове господарство» Кузьменко О.І.

Учні працювали в тимчасовому розсаднику, де були висаджені сіянці сосни звичайної. Дітям пояснили, як треба обчислювати середню кількість життєздатних сіянців, як здійснюється догляд за сходами: 2 рази на місяць розпушують ґрунт, знищують бур’яни, перед посадкою насіння оброблюють спеціальними речовинами для захисту від шкідників тощо. Вони підрахували, що в середньому в кожному рядку (а їх там 211, довжина кожного становить 13 м) росте 871 сіянець. Ще дізналися, що стандартний сіянець сосни повинен буди розміром 10-16 см. Також «Лісові робінзони» з’ясували, що погодні умови цього року були не дуже сприятливі для розвитку і росту сіянців сосни, тому на 1 метрі погонному виросло приблизно 56% рослин від висіяного. Вони підраховували кількість саджанців 3-х річної сосни за певною методикою, про яку теж розповіли працівники лісництва та показали як це робити.

Школярі мали можливість відвідати ДЕНДРОПАРК, де вперше в житті побачили різні види ялівця (можжевельник), модрини, туї, верби, як росте гінко – найдавніша голонасінна рослина, сучасник динозаврів.

Після плідної праці учнів пригощали печеною картоплею. На свіжому повітрі це було неймовірно смачно. Наталія Андріївна та її «лісові робінзони» дуже вдячні організаторам за цікаву й корисну екскурсію.

Переглядів: 378 | Додав: shcoolsbuda1 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]