09:32 РОДИННЕ СВЯТО «СІМЕЙНІ РЕЛІКВІЇ ТА ТРАДИЦІЇ» | |
Родинне виховання – це перевірений століттями досвід національного виховання дітей у сім’ї. Воно є потужним джерелом формування світогляду, національного духу, високої моральності, трудової підготовки, глибоких людських почуттів, любові до матері й батька, бабусі й дідуся, роду й народу, пошани рідної мови, історії, культури. Все це спонукає людину до читання. Почалася клопітна робота над проектом.
На другому етапі діти готували виставку фотографій «Зазирни у сімейний альбом» . Учні натхненно розповідали про членів свого роду, чим кожен прославив рід, який слід залишив після себе і як родина продовжує й підтримує сімейні традиції. Цікаво й натхненно працювали учні над створенням власних сімейних гербів, які інформували оточуючих про склад сім’ї, зайняття членів родини, їх хобі та інше. Валентина Іванівна оформила незвичайну виставку чарівних глечиків, тарілок, декоративних ваз, посуду з глини, виробів з лози та соломи. Усе це залишається естетичним та модним і в наш час. Підсумком великої роботи над проектом було родинне свято.
Валентина Іванівна провела конкурс батьків «Впізнай свою дитину». Гості теж не залишилися пасивними спостерігачами: вони відповідали на запропоновані загадки. Переможці отримали невеличкі сувеніри. Таким чином, вивчаючи народні традиції, діти починають цікавитися історичним минулим українського народу, у їх душах пробуджується інтерес до читання. Відроджується культура. Вивчення фольклору допомагає розвинути творчі нахили учнів, спонукає їх до пізнавальної активності, є запорукою любові до рідної мови, до рідної української землі. Виховання на народних традиціях – основа патріотичного виховання школярів. Робота над проектом дала можливість зміцнити родинні зв’язки , відродити сімейні читання та інші традиції. Отже, застосування проектної технології є важливим засобом сучасної освіти й громадянського виховання, розвитку критичного мислення й творчих здібностей дитини, збудженню інтересу до читання. | |
|
Всього коментарів: 0 | |